Our range of products include upholstery rexine fabric and rolex rexine fabric for sofa.
₹ 115 / Meter Get Latest Price
| Width | 54 in |
| Pattern | Plain |
| Application | Chair Upholstery, Car Seat Cover, Bike Seat Cover, Bag Making, Sofa Upholstery |
| Roll Length | 60 m |
| Surface Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 400 Meter
₹ 115 / Meter Get Latest Price
| Width | 54 in |
| Pattern | Textured |
| Application | Sofa Upholstery, Car Seat Cover, Chair Upholstery, Bike Seat Cover |
| Roll Length | 50 m |
Minimum order quantity: 400 Meter
Gurbachan Singh (CEO)
Kirpal Textiles
28, S.D. School Market, Behind P.N.B., SD College Road
Panipat - 132103, Haryana, India